FB
 
 

Alternative content

Get Adobe Flash player

 
2017

2016

2015

2013

2012

2011

2010

2009

2008
Listopad
  Kompleksowe Systemy Informatyczne GigaCon™ 5 listopada 2013, Kraków
 
Do wygłoszenia eksperckiego wykładu podczas konferencji, został zaproszony wspólnik kancelarii dr Marek Bukowski, który przedstawił następujące zagadnienia: 
1. Umowa o dostarczenie i wdrożenie systemu informatycznego. 
2. Prawna kwalifikacja umowy i jej skutki prawne - wykonanie umowy, odpowiedzialność za wady oraz niewykonanie i nienależyte wykonanie, rozwiązanie umowy i rozliczenia stron. 
3. Umowa licencyjna na korzystanie z systemu a umowa o dostarczenie i wdrożenie. Możliwe konstrukcje prawne.
   

Wrzesień
 

„Nadciąga video rewolucja. Kto i jak zarobi na treściach video w Internecie” - to temat konferencji zorganizowanej przez Dziennik Rzeczpospolita, w dniach 18-19 września br. w Warszawie.
 
Do wygłoszenia wykładu podczas konferencji, został zaproszony wspólnik Kancelarii, dr Marek Bukowski. Temat wystąpienia dotyczył prawnych aspektów tworzenia oraz nadawania video w Internecie.

   

Marzec
 
"Fotografowanie i filmowanie - zasady i ograniczenia prawne" - to temat wykładu, który odbył się 21 marca podczas XVI Targów Film Video Foto w Łodzi, 
na zaproszenie organizatora targów oraz Film & TV Kamera.

Kancelarię podczas targów oraz samego panelu prawnego reprezentowała 
adwokat Agnieszka Malczewska oraz radca prawny Joanna Karasińska.

Wykład, który poprowadziła adwokat Agnieszka Malczewska dotyczył głównie kwestii fotografowania i filmowania osób - utrwalania i rozpowszechniania wizerunku, rejestracji filmowej i fotograficznej obiektów min. kościołów, domów, obiektów sportowych, muzeów i zbiorów muzealnych oraz konsekwencji prawnych wykonania fotografii lub rejestracji filmowej z naruszeniem prawa.

Ponieważ temat wykładu wzbudził duże zainteresowanie ze strony uczestników prelekcji, po spotkaniu można było skonsultować z naszymi prawniczkami niejasne lub problematyczne kwestie, a także uzyskać wiele praktycznych wskazówek.

   
powrót

O kancelarii Zespół Zakres usług Prawo autorskie Klienci Konferencje i szkolenia Publikacje Linki Kariera Kontakt
 
Projekt i realizacja

Bukowski i Wspólnicy Kancelaria Prawna Sp.k., 30-051 Kraków, ul. Urzędnicza 20/5, Mapa dojazdu,
tel. +48(12) 631 05 25, +48(12) 631 05 26, fax. +48(12) 633 29 20, E-mail: biuro@bukowski-partners.pl